Úgy gondolod, hogy nem érint a kék fény bőrkárosító hatása? Pedig de!
Úgy gondolod, hogy nem érint a kék fény bőrkárosító hatása? Pedig de!
Biztos hallottál már, sőt tapasztalhattad is az UV sugárzás (UVA, UVB) bőrre gyakorolt káros hatásait. De mi a helyzet a kék fénnyel? A kék fény szép csendben teszi a dolgát, mint egy láthatatlan agresszor… Alábbi cikkünkből kiderül mi is ez, és milyen hatással van arcbőrödre. És miért kellene védekezned ellene.
De mi is az a kék fény?
A High-Energy Visible (nagy energiájú látható fény) megnevezés rövidítéséből alkotott HEV a látható fény kék és lila összetevőjét jelöli, amelyeket a napfény is tartalmaz, és ami amellett, hogy a látásunkat ronthatja, a legfrissebb kutatások szerint bőrünknek sem tesz jót.
Hogy megértsük a lényegét, egy kis fizika:
A szemmel látható fényt a 390 nm és 700 nm közötti tartományba sorolják. ennél alacsonyabb tartományba esnek az UVA és UVB sugarak. A kék fényről úgy tartják, részben átfedi az UVA sugarak tartományát, mert a kék fényt a 380-500 nm tartományban találjuk. A kék fénynek nem csak a nappali órákban vagyunk kitéve, de az elektromos eszközök is (TV, monitor, mobil, világítás) ezt a fénysugarat bocsátja ki.
A kék fény sugárzásnak vannak hasznos, és sajnos káros hatásai. Kutatások igazolták, hogy a nappali kék fény segíti szabályozni a szervezet természetes napi ritmusát, fokozzák az éberséget, memóriát, az agy kognitív funkcióit, és összességében javítják a hangulatot. Ugyanakkor éjszaka (pld. lefekvés előtt a telefonon olvasás) beavatkozik a bioritmusba, megnehezíti az elalvást, ráadásul elég agresszíven fejti ki a hatását.
A legújabb kutatások szerint hosszú távon a bőrre is kifejezetten káros hatással van. A kék fény a bőr legmélyebb rétegeibe, teljesen a bőraljáig is képes behatolni, beavatkozik a sejtek fejlődésébe, oxidatív stresszt okozva gyorsítja a bőr öregedését, hosszú távon ráncok, barna foltok, bőrszárazság alakulnak ki.
A csavar ott van a dologban, hogy amíg az UV sugárzással szemben a bőröd napégéssel reagál - így figyelmeztet a bajra - addig a kék fény nem okoz azonnali látható elváltozást a bőrön, csak hosszú távon. Ezért nyugodtan hívhatjuk csendes agresszornak is.
Ráadásul egyre nagyobb és nagyobb sugárzásnak vagyunk kitéve, ha csak azt vesszük figyelembe, hogy több mint 6 órát töltünk monitorok, telefonok képernyője előtt. Ezért is fontos, a bőröd nappali védelme a kék fény okozta idő előtti öregedés elleni küzdelemben!
De lássuk pontosan hogyan is hat a bőrödre?
Sejtszinten roncsolja a bőr szerkezetét, szabadgyököket képez, így segíti elő
- a bőröregedést
- a bőrpírt
- a bőrszárazságot
- az oxidatív stresszt
- pigmentfoltokat
- zavart a kollagén és az elasztin struktúrában
Mit tudsz tenni?
Használj széles spektrumú fizikai fényvédőt UVA/UVB (a fizikai fényvédő a bőr felszínén akadályozza meg a káros sugarak bőrbe jutását).
A fényvédődbe mindenképp legyen sejtszintű védelem, és sok-sok antioxidáns.
Nagyon sok olyan mesterséges összetevő létezik, ami segíti a bőr védekezését a kék fény ellen. És hál’istennek van olyan innovatív összetevő a természetből is, ami mindezt tudja, sőt!
Ez nem más mint a Buddleja officinalis - a nyári orgona egyik közeli rokona - mely a kínai Szecsuán tartományban honos. A növény bioaktív kivonata 360 fokos védelmet nyújt az UV, az infravörös sugarak, és a kék fény okozta bőrproblémák ellen. A Greentech laboratóriumában végzett tesztek kimutatták, hogy sejtszinten védi a bőröd, úgy, hogy közben elnyeli a sugarakat, gátolja az oxidatív stresszt okozó túlzott ROS termelést. Serkenti a sejtek méregtelenítését, csökkenti a szabad gyököket és a gyulladásos mediátorokat.
És ez mit jelent hétköznapi nyelven? :)
Gátolja az öregségi foltok megjelenését a bőrödön, sőt a meglévőket is csökkenti!
Fiatalon tartja a bőröd szerkezetét, nem engedi, hogy a sejtek gyorsuló ütemben meginduljanak a öregedés útján.
Megelőzi a bőrpír és a bőrirritáció kialakulását.
Ehhez ajánljuk a BB krémünket, melyben ez a speciális, klinikai teszteken igazolt biokatív, növényi kivonat segíti a sejtek védelmét a kék fény ellen és a személyre szabott arckrémünket, melyben nyári receptúrában szintén állandó segítség.
*In vitro tesztekkel bizonyított hatás
blog comments powered by Disqus