SZAKÉRTŐI TANÁCSOK
Üdv, a tudatos bőrápolás világában! Kozmetikusként tudom, hogy nagyon nehéz kiszűrni a valós és működő bőrápolási tanácsokat a rengeteg csodaszer, és a sok-sok tartalom közül, melyekkel nap, mint nap találkozhatsz. Épp ezért hoztam létre ezt a szakértői oldalt, ahol minden fontos bőrápolási kérdésre választ kaphatsz. Ha mégsem, keress meg mailben és segítünk.
Kezdjük az alapoknál!
Tudod, milyen a bőrtípusod? Különbséget tudsz tenni bőrtípus és bőrpobléma között? Ha nem, akkor katt ide és mutatok egy praktikát, amivel pontosan meghatározhatod az alapokat.
Benne vagyunk a télben és bár nincs most extrém hideg, azért biztos érzed már a bőrödön is. A kinti hideg, a száraz, meleg, fűtött lakás nem kíméli a bőröd. Húzódik, viszket, érzed az érdes felületét, fakó.. Sajnos nem úszod meg, hogy egy kicsivel több időt szánj a bőröd ápolására, de a mutatott pár trükkel akár már meg is közelítheti a nyári állapotát.
A tél leginkább a száraz bőrűek életét keseríti meg, hiszen az eleve száraz bőr most még szárazabb lesz, érzékennyé válhat, könnyebben kipirosodhat. Az eleve érzékeny bőrűeket – hello rosacea – sem kíméli ez az idő.
Ajánlok pár blog cikket, melyek segítenek átvészelni a telet.
Olvasd el tippjeinket:
Száraz vagy vízhiányos? Tudsz különbséget tenni?
Tudtad, hogy a szmog is árt a bőrödnek?
Hogyan ápold és mivel az ajkaidat?
Amit a pigmentfoltról tudnod kell
Hogyan halványítsd otthon a pigmentfoltokat
Jó olvasást!
Bartha Csilla COLO tulajdonosa és vezető kozmetikusa

Írtunk már arról, miért válaszd inkább a hámlasztást, és miért érdemes elkerülnöd a durva, szemcsés radírt. Most belevettjük magunkat a részletekbe, és segítünk eligazodni a glikolsavak- tejsavak- gyümölcssavak- szalicilsavak szövevényes világában.

Nincs is annál jobb, mint a friss hóban szánkózni, síelni, nagyokat sétálni, vagy a hütte napozó ágyában relaxálni, és élvezni a napsugarakat. A behavazott erdő, a napsütés és a fehér táj hihetetlen energiákkal tud feltölteni, és még az egész napi sport okozta fáradság sem tudja letörölni a mosolyt az arcomról..., de gondolom ezzel Te is így vagy. Viszont este a tükörbe nézéskor mindez pillanatok alatt szertefoszlik, ha a leégett, vagy a széltől pirospozsgás arcom köszön vissza rám.

Rengeteg féle pigmentfolt halványítót lehet kapni a piacon. Ha érintett vagy, már biztos elmélyültél a témában, és tuti, hogy többet is kipróbáltál, kisebb-nagyobb sikerrel. De lehet, hogy még új vagy a témában, és csak most ismerkedsz a problémával.
Mivel igen sok kérdést kaptam a témával kapcsolatosan, ezért úgy gondoltam, hogy megosztom Veled is a válaszokat, hátha pont merültek fel benned is.

Szinte mindenki tudja, hogy radírozni kell, hogy eltüntessük az elhalt hámsejteket, hogy megszüntessük az érdes bőrt és a hatóanyagok hatékonyabban fel tudjanak szívódni. Azt már kevesebben tudják, hogy nem mindegy, hogy radírozod, vagy hámlasztod az arcod finom, vékony bőrét.
A következő cikkben a hámlasztás fontosságát járjuk körbe.

Hajlamosak vagyunk elhanyagolni az őszi bőrápolás jelentőségét, hiszen ilyenkor nem annyira szélsőséges az időjárás, mint nyáron és télen. Hidd el, az ősz a legideálisabb időszak arra, hogy komolyabban foglalkozz a bőröddel. Ilyenkor helyrehozhatod azokat a károkat, amiket a nyár okozott napégés, bőrpír, száraz foltok stb), és jó alkalom arra, hogy felkészítsd a télre is. Összeállítottuk számodra az őszi bőrápolás 7+2 aranyszabályát, amit érdemes betartani, ha azt akarod, hogy a bőröd sugárzóan szép legyen, és visszanyerje mind azt a rugalmasságot és vitalitást, amivel jó pár évet letagadhatsz.

Nyáron nagy divatja van a naptej helyett olajokat használni napozáskor. Ki ne találkozott volna már a bronz olajokkal és a modernkori natúr olajokkal, hiszen tanulmányok százai szólnak arról, hogy bizonyos olajok megvédhetnek a napsugárzástól. A kókusz olajnak kb 8-as az SPF értéke, a shea vajnak is kb 8-as SPF értéke van, és akkor még nem is beszéltünk az oly divatos málnamagról és a társairól, melyeknek még magasabb ez az értéke. A DIY korszakában, a natúrkozmetikumok fénykorában és a reneszánszukat élő bronzosító olajok időszakában miért tartjuk mégis rossz ötletnek csak olajat/vajat fényvédőként használni? Kérlek, olvasd el!